ניוזלטר
מערכת דיוור אלקטרוני | רשימות תפוצה

ניוזלטר דיוור אלקטרוני וחוק הספאם

ראשי >ניוזלטר>ניוזלטר דיוור אלקטרוני וחוק הספאם

דיוור אלקטרוני

 
דיוור אלקטרוני נחשב לשליחת תוכן ללקוח אחד או יותר (בדרך כלל שליחה מסיבית) אשר יש בו תוכן שיווקי (ניוזלטר) למשל: רכישת מוצר או שירות, חשיפה לשירות או מוצר, מבצעים והנחות, המלצות על רכישת מוצרים נלווים למוצר שנרכש וכו'.
 
הדיוור האלקטרוני נחשב למערכת שיווק יעילה במיוחד, שכן מדובר בחשיפה מאוד גדולה בעלות מינמלית לעומת פליירים או ניוזלטר מודפסים שיש צורך לשלם לבית דפוס להדפסתם ותשלום לדואר עבור הפצתם ושליחתם בכמות גדולה.
 
הדיוור האלקטרוני הלך ונעשה נפוץ לאור היתרונות הברורים שלו והוא בהחלט כלי שיווקי מדהים, מצליח להעלות מכירות ומאפשר מחקר מדוקדק על המסרים הנשלחים ולהוציא מסקנות לעתיד. התפוצה האי רחבה ונבנית עוד ועוד לאורך זמן.

חוק הספאם

ישנו חוק בעולם הנקרא חוק הספאם אשר מגדיר מתי מותר לשלוח ניוזלטר ומסרונים. החוק אומר שמותר לשלוח ניוזלטר ומסרונים רק אם הלקוח ביקש או אישר זאת ע"י הרשמה, במידה ולא עשה זאת דיוור אלקטרוני לאותו אדם ייחשב כספאם או בעברית דואר זבל.
 
לכן חשוב לעבוד בצורה מסודרת לשמור על זכויותם של האזרחים והלקוחות, ולהשתמש במערכת דיוור אלקטרוני איכותית שיכולה לנהל רשימות תפוצה איכותיות, מחקרים ועיצוב ניוזלטר ומסרונים.
הוספת תגובה